Nazwa zadania:
CAMPUS@HEIMTEXTIL 2013
Status: Zrealizowane
Źródło dofinansowania:
Fundacja Współpracy Polsko - Niemieckiej
Budżet projektu / wnioskowana kwota:
2047,00 EURO
Otrzymana kwota: 2000,00 EURO
Czas trwania:
I 2013

Krótki opis zadania:

CAMPUS@HEIMTEXTIL – IDEAS CROSSING 2013 - to projekt współtworzony przez niemiecką organizację non-profit „Rooms for free” oraz Targi Heimtextil we Frankfurcie nad Menem. Weźmie w nim udział 18 Uczelni Artystycznych z Europy (studenci i pedagodzy).

Polska reprezentacja na CAMPUSIE ma w roku 2013 liczyć: 6 studentów i 2 pedagogów z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (z Katedry Tkaniny).

Cele projektu:

  • Przedstawienie dorobku studentów (wystawa) – promocja młodych projektantów tkanin na jednej z najważniejszych, największych, prestiżowych, światowych imprez związanych z projektowaniem tkanin i designem wnętrz.
  • Integrowanie utalentowanej młodzieży z 18 europejskich Wyższych Uczelni Artystycznych(spotkania, prezentacje, dyskusje).
  • Udzielenie wsparcia, pomocy studentom w początku ich kariery zawodowej.
  • Integrowanie środowiska akademickiego ze światem biznesu (spotkania z międzynarodowymi firmami przemysłowymi zainteresowanymi współpracą z utalentowanymi, początkującymi, młodymi projektantami - studentami).
  • Zaprezentowanie oferty dydaktycznej akademii podczas jednych z największych na świecie Targów wyposażenia domowego i obiektów wystawienniczych.
  • Poznanie obowiązujących, najnowszych trendów ( obowiązujących w roku 2012/2013) we wzornictwie tekstyliów na świecie

 

Rejestr zmian artykułu