Nazwa zadania:
CAMPUS HEIMTEXTILE 2012
Status: Zrealizowane
Źródło dofinansowania:
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Budżet projektu / wnioskowana kwota:
10 500,00 zł
Otrzymana kwota: 10 500,00 zł
Czas trwania:
XII 2011 – I 2012

Krótki opis zadania:

 

 1. Przedstawienie prac młodego pokolenia projektantów z Polski - studentów KATEDRY TKANINY, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, na prestiżowych, jednych z najważniejszych na świecie, profesjonalnych, międzynarodowych targach tkanin Heimtextil we Frankfurcie.(Katedra Tkaniny ASP w Łodzi została zaproszona przez organizację „Rooms for free” i Targi frankfurckie do wzięcia udziału w prezentacji- wystawie jako jedyna z Polski ).
 2. Integrowanie utalentowanej młodzieży z 16 europejskich Wyższych Uczelni Artystycznych (dyskusje, panele, wymiana doświadczeń, porównanie ofert różnych systemów i programów studiów w obszarze szeroko pojętych tekstyliów, wzornictwa).
  • Integrowanie nauczycieli akademickich z 16 krajów Europy (panele, dyskusje na temat różnorodności programów kształcenia studentów, opracowania programu współdziałania pomiędzy Uczelniami a Firmami przemysłowymi z Europy tj. np. konkursów dla młodych projektantów tkanin przemysłowych i artystycznych – studentów i absolwentów, w celu zaprezentowania ich innowacyjnych pomysłów szerokiej publiczności międzynarodowej a w efekcie wdrożenia nowych, świeżych produktów na rynek europejski oraz sposobów umożliwienia studentom w przyszłości dotarcia do wymarzonych firm projektowych lub produkcyjnych i podjęcia tam pracy w zawodzie projektanta tkanin ).
  • Udzielenie wsparcia, pomocy studentom w początku ich kariery zawodowej poprzez umożliwienie im nawiązania bezpośredniego kontaktu ze światem biznesu tj. z firmami tekstylnymi ( jest tom.in. także szansa dla studentów na znalezienie praktyk zawodowych w najlepszych na świecie firmach ).
  • Umożliwienie studentom udziału, jako wolnym słuchaczom, w wielu panelach dyskusyjnych dotyczących dalszych, przewidywanych kierunków rozwoju wzornictwa i przemysłu tkanin w Europie, prowadzonych przez światowej sławy ekspertów na platformie tzw. CONTRACT CREATONS
  • Poznanie najnowszych, obowiązujących na świecie trendów w projektowaniu tekstyliów i aranżacji wnętrz na rok 2012
  • Zaprezentowanie oferty dydaktycznej łódzkiej ASP podczas jednych z największych na świecie Targów tkanin, wyposażenia wnętrz i obiektów wystawienniczych.

 

Rejestr zmian artykułu